Aquafil vstopil na borzo
Ponedeljek, 4. december, Milano. Aquafil je začel kotirati na milanski borzi, v segmentu »STAR«, kar predstavlja začetek novega obdobja za podjetje s sedežem v italijanskem Trentinu, ki ima 15 tovarn po celem svetu. Njihovo število pa naj bi se hitro povečalo, saj je namen vstopa na borzo ravno ta, da bi se pospešil razvoj projekta regeneracije iz odpadkov ECONYL®. Aquafil načrtuje, da bo v 6 letih v svojih tovarnah proizvajal samo vlakna ECONYL® iz recikliranja poliamidnih odpadkov, ki danes predstavljajo 35 % vseh proizvedenih vlaken. Cilj je torej 100 % izdelava trajnostnih vlaken ECONYL®, 100 % krožno gospodarstvo. Veliko se bo dogajalo na področju recikliranja rabljenih tepihov in tudi ribiških mrež, da bi lahko izdelovali samo »krožna« vlakna, ki so tako priljubljena v modni industriji. Od zvona na borzi, s katerim se slavnostno začne vstop podjetja na borzni trg, je Aquafilov moto strateški »prevzemi« podobnih podjetij, »v katerih bi se lahko uporabljala tehnologija za izdelavo vlaken ECONYL®«, je pojasnil predsednik Giulio Bonazzi na slavnostni prireditvi, »želimo si, da bi prve operacije izvedli že v prvi polovici leta 2018. Vstop na borzo je za podjetje pripomoček za rast.«
V Palači Milanske borze so bili prisotni Giulio Bonazzi z družino, vodstvo podjetij skupine Aquafil, tudi uprava AquafilSLO, ter številni posebni gostje. Med njimi so bili tudi predstavniki finančnih institucij in modne industrije, v kateri je že več kot 170 modnih znamk za svoje trajnostne kolekcije izbralo vlakna ECONYL®.
Za zvon, s katerim se je začelo trgovanje na borzi, sta potegnila Giulio Bonazzi, predsednik uprave in izvršni direktor, ter Adriano Vivaldi, izvršni direktor.
Bonazzi je v Knjigo posvetil na Borzi zapisal naslednji citat: »Nepismenost v prihodnosti ne bo več neznanje branja in pisanja, nepismeni bodo tisti, ki se ne bodo znali učiti, pozabiti naučeno in se ponovno naučiti. Zaradi te vizije so sanje, da bi poliamid pridobivali iz odpadkov in ne iz nafte, s projektom ECONYL® postale uspešna resničnost. »Vsako leto na svetu nastane 70 milijonov ton tekstilnih odpadkov. Pravi zaklad, če nanje gledamo kot na surovine, ki krožijo”, razmišlja Bonazzi. Nova vlaganja, raziskave in razvoj bodo omogočili, da se vrnejo v življenje kot izdelki.