AquafilSLO podprl Poletno gasilsko šolo za mlade gasilce v Bohinju
V sklopu partnerstva z Gasilsko zvezo Ljubljana je AquafilSLO letos prvič podprl organizacijo Poletne gasilske šole za mlade gasilce, ki tradicionalno poteka v Bohinju. Tabora, ki je potekal med 26. junijem in 2. julijem, se je udeležilo 74 otrok in mladostnikov, s finančno podporo pa je AquafilSLO sofinanciral stroške njihove udeležbe.
»Vloga gasilcev je v teh časih toliko bolj pomembna. Veščine in znanja, ki jih gasilci gojijo in prenašajo na svoj podmladek, so ključne za ohranjanje prostovoljnega in poklicnega gasilstva v Sloveniji. Kakovosten program tabora, ki temelji na gasilskih veščinah in spoznavanju narave, otrokom nudi odlično preživet čas med počitnicami, hkrati pa v njih krepi funkcionalne veščine, ki jih med otroci in mladostniki danes primanjkuje. Pozitivno vzdušje na taboru potrjuje, da je gasilski duh med mladimi prisoten, vrednote gasilcev pa živijo dalje,« je povedal Klemen Rotar, predsednik Prostovoljnega industrijskega gasilskega društva AquafilSLO in vodja Oddelka za varnost pri delu in požarno varnost po obisku tabora v Ukancu v Bohinju.
Komisija za mladino pri Gasilski zvezi Ljubljana že 22 let organizira Poletno gasilsko šolo za mlade, letos pa je namero za dolgoročno podporo podal tudi AquafilSLO v sklopu programa družbene odgovornosti podjetja Ustvarjamo nove priložnosti. Gre za posebno obliko usposabljana gasilske mladine, kjer v sklopu tabora mladi izvajajo gasilske vaje ter številne športne in družabne aktivnosti, predvsem v naravi in na svežem zraku pod vodstvom izkušenih mentorjev, prostovoljnih gasilcev, ki gasilski duh zavzeto prenašajo na podmladek.
Letošnjega tabora se je udeležilo 74 mladih iz dvanajstih društev Gasilske zveze Ljubljana (Barje, Dravlje, Ježica, Medno, Podgorica, Slape – Polje, Sostro, Stožice, Šentvid, Štepanjsko naselje, Trnovo, Zadobrova), ki so imeli priložnost, da doživijo izkušnjo taborništva, obarvano po gasilsko.
»Če se ob prihodu otroci še sprašujejo, zakaj so jih starši prijavili na ta tabor, se na konca tedna komaj poslovijo od svojih prijateljev in tabor kar težko zapustijo. Predstavniki Komisije skrbimo, da se na taboru dobro počutijo, organiziramo raznovrstne igre in dejavnosti, poudarek je predvsem na komunikaciji znotraj ekipe, saj se pri večini iger le s sodelovanjem pride do dobrega rezultata,« je povedal Uroš Vrtar predsednik Komisije za mladino Gasilske zveze Ljubljana.
Foto: Črt Piksi in Komisija za mladino GZ Ljubljana





